Hizmetlerimiz

Ni-Cu-Cr Tesisleri

Otomotiv, armatür ve beyaz eşya sektörleri için dekoratif çözümler üretmek maksadıyla çalışan tesislerdir. Uygun nitelikte ki plastik malzemelerin metalize edilerek Cu,Ni(Satin veya Parlak Ni), Cr+3 veya Cr+6 ile kaplanarak korozyona dirençli dekoratif ürünler üretilir.

Fosfatlama Tesisleri

Fosfatlama, en çok kullanılan ön işlemdir. Fosfat, boyanacak yüzeydeki demir, çinko ve mangan kristallerinin oluşturduğu tabaka şeklindeki formdur. Demir fosfat, çinko fosfat ve mangan fosfat olarak üç şekilde uygulanabilir. Genel olarak boya altı uygulandığı gibi koruyucu yağlar öncesinde kullanılabilir. Demir, çelik ve bazı durumlarda da alüminyum ve çinko yüzeyleri kaplamak içinde kullanılabilir. Daldırma ve sprey kullanımı yaygındır.

Anodic Oxidation Tesisleri

Uluslararası terminolojide Anodik Oksidasyon veya Anodizasyon olarak yer alır. Eloksal, alüminyum için çok özel bir prosestir. Kullanılan elektrolit, genelde asidik bir çözeltidir. Korozyona karşı olan direnç çok yüksektir. Günlük kullanımda karşımıza çıkan çoğu alüminyum üründe karşımıza çıkabilmektedir.

Çinko Kaplama Tesisleri

Birçok farklı endüstride, korozyon direncini arttırmak tercih edilen bir prosestir. Kendi içinde birçok alt kırılımları bulunmaktadır.

Hard Chromium Tesisleri

Birçok endüstri için üretilen makine bileşenlerinin korozyon ve mekanik hasarlara karşı korunmasını sağlayan kaplama türüdür.

KTL Tesisleri

Çelik, çinko, pirinç, alüminyum veya diğer iletken malzemelerin, akımla boyanması prosesidir.

Diğer Hizmetler

ETİS; ek olarak Dip-Spin uygulamaları, Otomasyon, tesis aksesuarları, tesis revizyonu, tesis bakımı ve tesis taşınması gibi alanlarda da çözüm ortaklığı sunmaktadır.

Referanslar

All Rights Reserved | ETİS - Industrial Metal Plating Plants Prod. Ltd.